Autori maľovaných máp

Na požiadavku zákazníka vieme vytvoriť ručne maľovanú mapu akéhokoľvek územia.

Jozef Maar

Žije v Ivanke pri Dunaji. Vyštudoval umeleckú priemyslovku a dlhé roky pracoval na grafickom oddelení v Slovenskej televízii. Už niekoľko rokov je náš špecialista na regióny. Vždy keď Dodo donesie svoj obraz nevieme sa vynadívať na tie krásne farby. Sú také jasné ako keby na ne svietilo ešte jedno Slnko. Mapa Českej republiky alebo Liptova sú toho dôkazom.

Jozef Ďaudík

Je maliarom, ktorý vytvoril najviac slovenských máp. Medzi jeho najkrajšie diela patrí mapa centra Banskej Bystrice., Horného Liptova či okolia Vysokých Tatier. Zároveň je skvelý drevorezbár. Momentálne je už mimo pracovného nasadenia a užíva si dôchodok na svojom gazdovstve na lazoch Krupinskej planiny. Na diaľku nám stále fandí.

Miroslav Kapsdorfer

Žije v Kremnici. Má veľký cit pre detaily a z jeho šikovných rúk pochádzajú tie najprepracovanejšie mapy historických centier ako Bratislava, Košice alebo Telč.  Miro v minulosti ako vyštudovaný geológ pracoval na vrtných vežiach a zaujímavosťou je, že získal titul 2. vicemajtra sveta v ryžovaní zlata na šampionáte v Taliansku.

Miroslav Pazdera

Je úplne prvým maliarom, ktorý pre nás pracoval. Je majstrom najmä na stvárnenie hôr. Lyžiarske strediská maľoval už dávno predtým, ako prišiel do CBS. Mapa Pieniny, Ždiar alebo Štrbské pleso sú jeho najvydarenejšími mapami. Okrem maľovania sa Miro venuje aj úžitkovej grafike a komponovaniu hudby.  Je fantastickým gitaristom. Žije a tvorí v Banskej Bystrici.

Vladimír Šuster

Pochádza z Vyšnej Myšle pri Košiciach a študoval umelecko priemyselnú školu. Jeho mapy sú impresionistickou lahôdkou. Z blízka vidíte len čmuhy a ťahy štetcom. Potom sa vzdialite a máte realitu s dokonalými farbami porovnateľnú s fotografiou. Mapy obcí v horách sú jeho doménou. Okrem máp má aj svoju vlastnú tvorbu, ktorú prezentuje v rôznych galériách. Zároveň sa venuje sochárstvu.

Pin It on Pinterest

Share This