Kniha - Senica a okolie z neba

SKU 9788081442148
€24.99
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081442148
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Dátum vydania: 2019
Vydanie: 1. vydanie
Formát (rozmer): 250 x 170mm
Počet strán: 152
Jazyk: slovenský
Jazyk: anglický
Väzba: pevná väzba
Autor: Jakub Chovan
Autor: Matej Schwarzbacher

Leží v najzápadnejšej časti Slovenska pod odvekým dohľadom Malých Karpát. Príznačný kolorit mu dodávajú rozľahlé viate piesky, šíre borovicové lesy či úrodné pahorky posiate vinicami. Ide azda o jeden z najrázovitejších regiónov Slovenska. Záhorie. Vďaka výhodnej polohe a príjemnej klíme patrí k najdlhšie osídleným kútom našej krajiny. Prvé nálezy spadajú už do obdobia približne 250-tisíc rokov p. n. l. Jednou z častí Záhoria je aj okolie Senice.

Ako pohraničný región je lemovaný vodami Moravy či múrmi strážnych hradov. Samotnú Senicu najviac ovplyvňoval neďaleký hrad Branč. Jeho pomerne zachované ruiny sú výraznou dominantou okolia a po krátkom výstupe sa vám odmenia brilantným výhľadom do širokého okolia. Nad malokarpatské lesy sa týčia aj iné múry opradené legendami. Starobylá zrúcanina hradu Korlátka sa nachádza len niekoľko minút pešo od Rozbehov, miestnej časti obce Cerová. Nad Rozbehmi sa nachádza aj netradičná kamenná rozhľadňa, s troškou predstavivosti pripomínajúca vežu starobylého hradu. Jedným z najvýznamnejších miest regiónu, ale i celého Slovenska je bezpochyby mestečko Šaštín- Stráže.

Neďaleko Senice si určite zaslúži pozornosť dedinka, ktorá sa veľkými písmenami zapísala do našich národných dejín – Hlboké. Na miestnej fare v roku 1843 Ľudovít Štúr, Jozef Miloslav Hurban a Michal Miloslav Hodža uzákonili spisovnú slovenčinu. Práve v priestoroch vtedajšej fary je zriadená aj pamätná izba J. M. Hurbana a na miestnom cintoríne stojí aj
mohyla venovaná jeho pamiatke. Určite neobíďte ani svetoznáme prírodné liečebné kúpele Smrdáky. Ich idylická a pokojná atmosféra uprostred prírody je priam stvorená na relax kúpeľných hostí, ale aj náhodných návštevníkov obce.

V tomto kraji sa však nachádza aj mnoho iných, menej známych miest, ktoré stoja za spoznanie. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok.
+ maľovaná mapa ako DARČEK
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This