Cyklomapa Veľký Krtíš a okolie

SKU 9788081440595
€2.99
Skladom
1
Popis produktu
ISBN: 9788081440595
Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
Vydanie: 1. vydanie
Dátum vydania: 2014
Formát mapy: Skladaná
Jazyk: slovenský

Región sa nachádza na juhu stredného Slovenska, na pomedzí Hontu a Novohradu. Susedí s Maďarskom, od ktorého ho oddeľuje rieka Ipeľ. Z geomorfologického hľadiska južnú časť územia vypĺňa Ipeľská kotlina, ktorá je súčasťou Juhoslovenskej kotliny, severnú časť pohoria Krupinská planina a Ostrôžky. Pozornosť si určite zaslúžia niektoré kultúrnohistorické pamiatky, akými sú hrady Modrý Kameň a Čabraď, opevnený kláštor Bzovík, kaštieľ v Dolnej Strehovej, kostoly v Muli, v Príbelciach či v Pôtore. Vo väčšine obcí regiónu sa zachovala nielen ľudová architektúra, ale aj tradičné remeslá či ľudové zvyklosti (možnosť agroturistiky). K ich zachovaniu a zviditeľňovaniu prispievajú rôzne kultúrne podujatia (napr. v Hrušove sa každoročne koná festival Hontianska paráda). Odporúčaných cyklotrás sa aj v pomerne neznačenom regióne nachádza dostatok! Chcete vedieť, kade sa vybrať na bicykli? Objavte krásy Veľkého Krtíša a okolia na dvoch kolesách s pomocou ručne maľovanej cyklomapy.
Prečo práve maľované cyklomapy a komu sú určené?

Nie každý z nás sa dokáže bez problémov orientovať v klasickej mape. Väčšinou sa spoliehame na GPS v mobiloch či navigáciách. Tie sú určite fajn, no málokedy ukážu, okolo akého kostolíka práve pôjdeme, aké mestečko je za tamtým kopcom, či aký hrad sa to týči na tom kopci naľavo. Tieto informácie však v ručne maľovanej mape človek nájde. A dokonca v perspektíve, ktorá je ľahko čitateľná aj človeku, ktorý sa v bežnej mape orientovať nevie, či dieťaťu.

No a takto zobrazenú krajinu sme spojili s cyklistikou, doplnením cyklotrás. Zároveň je to praktická pomôcka pre každého cyklistu - veľkého aj malého.

Mapa obsahuje:

  • najdôležitejšie pamiatky regiónu
  • historické pamiatky a prírodné zaujímavosti
  • cyklotrasy
  • turistické chodníky
  • zaujímavosti, históriu a súčasnosť okolitých miest a obcí
  • informácie o dôležitých miestach, inštitúciách, ubytovaní, stravovaní a iných službách pre turistov
Uložiť tento produkt na neskôr

Pin It on Pinterest

Share This