NOVINKA! Cyklomapa VYSOKÉ TATRY deťom

20. januára 2021

Novinky

Dvadsiata ručne maľovaná mapa deťom uzrela svetlo sveta. Poďme spoločne objavovať krásy Vysokých Tatier na dvoch kolesách. Vďaka našej mape sa  celkom jednoducho dostanete na tie najkrajšie miesta. Objavovať môžete dedinky, údolia a výhľady. Cyklochodníky vás  zavedú k vodopádom, plesám a niektorévás nenápadne zavedú do zaujímavých kostolov, múzeí a galérií.

Vyberte sa spoznávať Vysoké Tatry zo sedla vášho bicykla. Vedeli ste, že vo Vysokých Tatrách je viac ako 300 kilometrov cyklotrás? Od úplne jednoduchých, čo zvládnu všetci, až po komplikované, ktoré preveria, ako poctivo ste celý rok trénovali. Len si to predstavte. Celý deň stúpate do kopca, užívate si rýchle zjazdy a popritom objavujete tie najkrajšie výhľady. Ak ste už niekedy v našich veľhorách boli, určite máte obľúbené miesto. Zájsť ale môžete aj na iné miesta, za dobrodružstvami,ktoré ste ešte nezažili. Veď v Tatrách je 39 cyklotrás, ktoré jednoducho musíte prejsť a zažiť. Vďaka našej mape sa môžete pozrieť ku Kmeťovmu vodopádu, k Popradskému plesu alebo spoznávať okolie Novej Lesnej. 

A čo vás ešte v tomto regióne čaká?
Rozprestrite si maľovanú cyklomapu Vysoké Tatry a odhalíte všetko, čo tento región ponúka. Vyberte si svoj cieľ a cyklovýprava môže začať.

Čo je na maľovanej cyklomape Vysoké Tatry deťom zaujímavé a výnimočné?

  • krajina na mape je zachytená z perspektívy, ktorá je ľahko čitateľná aj dieťaťu
  • obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom
  • obsahuje všetky významné zaujímavosti regiónu
  • kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov

Prečo sme sa pustili do tohto projektu?
Aby sme deti vytiahli nielen od počítačových hier, tabletov, či mobilov, ale aby sme im už od malička ukázali, že voľný čas je možné tráviť aj niečím zmysluplným. Či už by to bola cyklistika, alebo objavovanie krás nášho čarovného Slovenska. A v neposlednom rade, aby sme im dali možnosť vstúpiť do projektu aj svojou kreatívnou, či umeleckou tvorbou prostredníctvom ich kresbičiek.

Kto sa na projekte podieľa?
Prostredníctvom nadácie Úsmev ako dar, zapájame do projektu aj deti z detských domovov, aby aj ony pocítili, že nie sú na okraji spoločnosti, že aj ony môžu dokázať svoju dôležitosť a jedinečnosť. Domováci nám kreslia kresbičky, ktoré budú niesť naše mapy, a my im zasponzorujeme víkendové tábory. Zároveň ich v spolupráci s Detskou tour Petra Sagana zasvätíme do tajov cyklistiky. Pre bezpečnosť a aktuálnosť všetkých cyklotrás sme do projektu zapojili Slovenský cykloklub (SCK).

A aby projekt mohol vzniknúť, boli ste to aj vy, partneri z Vysokých Tatier ktorí ste pomohli.

Všetkým, kto sa na projekte maľovaná cyklomapa Vysoké Tatry deťom podieľal, srdečne ďakujeme!