Novinka! Cyklomapa Bratislavský kraj

22. 10. 2019Novinky

Už 19. ručne maľovaná mapa uzrela svetlo sveta. Poďme spoločne objavovať krásy Bratislavského kraja, od zalesnených kopcov až po nekonečné roviny, na dvoch kolesách s mapou maľovanou deťmi pre deti.

Vyberiete sa bicyklovať radšej do prírody alebo do mesta? V Bratislavskom kraji nájdete toľko cykloturistických trás, že si môžete vyberať. Najkrajšie sú po kopcoch Malých Karpát alebo v lesoch okolo riek Dunaj, Morava a Malý Dunaj. Krajom prechádza viacero medzinárodných trás, z ktorých každá má svoj názov. Napríklad Dunajská cyklistická trasa vedie z Nemecka až do Budapešti a keďže nie je náročná, jazdí po nej veľa detí.  Karpatská cyklistická cesta zas prepája Dunajskú cyklistickú cestu s Malými Karpatami. Už len nasadnúť do sedla a začať objavovať Bratislavský kraj na dvoch kolesách.

A čo vás ešte v tomto regióne čaká?
Rozprestrite si maľovanú cyklomapu Bratislavského kraja a odhalíte všetko, čo tento región ponúka. Vyberte si svoj cieľ a cyklovýprava môže začať.

Čo je na maľovanej cyklomape Bratislavský kraj deťom zaujímavé a výnimočné?

  • krajina na mape je zachytená z perspektívy, ktorá je ľahko čitateľná aj dieťaťu
  • obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom
  • obsahuje všetky významné zaujímavosti regiónu
  • kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov

Prečo sme sa pustili do tohto projektu?
Aby sme deti vytiahli nielen od počítačových hier, tabletov, či mobilov, ale aby sme im už od malička ukázali, že voľný čas je možné tráviť aj niečím zmysluplným. Či už by to bola cyklistika, alebo objavovanie krás nášho čarovného Slovenska. A v neposlednom rade, aby sme im dali možnosť vstúpiť do projektu aj svojou kreatívnou, či umeleckou tvorbou prostredníctvom ich kresbičiek.

Kto sa na projekte podieľa?
Prostredníctvom nadácie Úsmev ako dar, zapájame do projektu aj deti z detských domovov, aby aj ony pocítili, že nie sú na okraji spoločnosti, že aj ony môžu dokázať svoju dôležitosť a jedinečnosť. Domováci nám kreslia kresbičky, ktoré budú niesť naše mapy, a my im zasponzorujeme víkendové tábory. Zároveň ich v spolupráci s Detskou tour Petra Sagana zasvätíme do tajov cyklistiky. Pre bezpečnosť a aktuálnosť všetkých cyklotrás sme do projektu zapojili Slovenský cykloklub (SCK).

A aby projekt mohol vzniknúť, boli ste to aj vy, partneri z Bratsilavské kraja, ktorí ste pomohli.

Všetkým, kto sa na projekte maľovaná cyklomapa Bratislavský kraj deťom podieľal, srdečne ďakujeme!

Pin It on Pinterest

Share This