Cyklomapa Horehronie deťom je už 18. z tejto edície

20. 09. 2019Novinky

Vítame vás na Horehroní. Dokončená je ďalšia ručne maľovaná cyklomapa z edície deťom. Naštartujte bicykle a hor sa objavovať kraj plný života,krásnej prírody a vyše 850 kilometrov  cyklotrás!

Nevšedné zážitky v horách pre dobrodruhov aj romantikov, tajomné príbehy a miesta na objavovanie pre všetkých, ktorým nechýba zvedavosť.Previezť sa môžete národnými parkami Nízke Tatry, Muránska planina, Slovenský raj, krížom krážom Poľanou, ale aj cez malebné dedinky a mestá. Môžete sa vybrať na Čiernohorskú cyklotrasu, ktorá začína v Brezne pokračuje na Čierny Balog počas, ktorej budete odmenení výhľadmi na Nízke Tatry. Táto cyklotrasa je stredne náročná, ale zvládnu ju všetci.

A čo vás ešte v tomto regióne čaká?
Rozprestrite si maľovanú cyklomapu Horehronia a odhalíte všetko, čo tento región ponúka. Vyberte si svoj cieľ a cyklovýprava môže začať.

Čo je na maľovanej cyklomape Horehronie deťom zaujímavé a výnimočné?
– krajina na mape je zachytená z perspektívy, ktorá je ľahko čitateľná aj pre dieťa
– obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom
– obsahuje všetky významné zaujímavosti regiónu
– kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov

Prečo sme sa pustili do tohto projektu?
Aby sme deti vytiahli nielen od počítačových hier, tabletov, či mobilov, ale aby sme im už od malička ukázali, že voľný čas je možné tráviť aj niečím zmysluplným. Či už by to bola cyklistika, alebo objavovanie krás nášho čarovného Slovenska. A v neposlednom rade, aby sme im dali možnosť vstúpiť do projektu aj svojou kreatívnou, či umeleckou tvorbou prostredníctvom ich kresbičiek.

Kto sa na projekte podieľa?
Prostredníctvom nadácie Úsmev ako dar, zapájame do projektu aj deti z detských domovov, aby aj ony pocítili, že nie sú na okraji spoločnosti, že aj ony môžu dokázať svoju dôležitosť a jedinečnosť. Domováci nám kreslia kresbičky, ktoré budú niesť naše mapy, a my im zasponzorujeme víkendové tábory. Zároveň ich v spolupráci s Detskou tour Petra Sagana zasvätíme do tajov cyklistiky. Pre bezpečnosť a aktuálnosť všetkých cyklotrás sme do projektu zapojili Slovenský cykloklub (SCK).

A aby projekt mohol vzniknúť, boli ste to aj vy, partneri z regiónu Horehronia, ktorí ste pomohli.

Všetkým, kto sa na projekte maľovaná cyklomapa Horehronie deťom podieľal, srdečne ďakujeme!

Zakúpiť si ju môžete online, prostredníctvom nášho e-shopu.

Pin It on Pinterest

Share This